Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2017

Ήττα για τον Αίολο Αστακού στις λεπτομέρειες απο τον Χολαργό με 62-67

Φωτο: Τζένη Παπαδημητρίου

Μεγάλη μάχη έγινε στον Αστακό με τον Αίολο να χάνει στις λεπτομέρειες απο τον Χολαργό με 62-67.
      Πόντο πόντο οι δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να έχουν προβάδισμα βραχείας κεφαλής 35-36. Η κατάσταση δεν άλλαξε στην επανάληψη.
     Ο Αίολος προσπάθησε να περάσει μπροστά αλλά ο Χολαργός με τους Αγγελόπουλο και Μοτσενίγο βρήκε τις λύσεις και κατάφερε να αποδράσει με το 'διπλο' με τελικκό σκορ 62-67.
   Απο τους νικητές οι Αγγελόπουλος με 18 και Μοτσενίγος με 13 οι κορυφαίοι. Απο τον Αίολο ο Θεοδωράκος είχε 15 πόντους και ο Κουμπούρας 12...........

Διαιτητές: Συμεωνίδης-Ταρενίδης Στ.-Λόρτος

Δεκάλεπτα: 20-20, 35-36, 49-53, 62-67.

ΑΙΟΛΟΣ (Κουταλιανός): Μπρόζος 2, Θεοδωράκος 15 (3), Κουμπούρας 12 (1), Παπαδιονυσίου, Κατσαρές 6 (2), Γκάτζιας, Κακλαμάνος 9 (2), Κιτσούλης 7, Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 4, Λυμπάρης, Γκιζόγιαννης 7.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Κουφός): Αγγελόπουλος 18 (4), Μιλόσεβιτς 8, Τζακόπουλος 9 (3), Μποχωρίδης, Πόπαντιτς 2, Καλλινικίδης 7 (1), Μοτσενίγος 13 (4), Κουτρούλιας 8 (1), Γκιζόγιαννης, Κιαπέκος, Τσιάκος, Αποστολίδης 2.