Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ: Δύσκολη νίκη, δια χειρός Χαρισμίδη, κερδίζοντας με ένα καλάθι 71-69, τον Αμύντα

Μεγάλη νίκη για τον Αίολο Αστακού

Μεγάλη νίκη με ηρωα τον Τάσο Χαρισμίδη πέτυχε ο Αίολος Αστακού που επιβλήθηκε του Αμύντα με 71-69.
         Οι γηπεδούχοι που αγωνίστηκαν χωρίς τον Κατσαρέ και τον Γκιζόγιαννη προηγήθηκαν με 39-29 στο ημίχρονο αλλά η μεγάλη ευστοχία των παικτών του Αμύνα στο τρίτο δεκάλεπτο έφερε τούμπα την κατάσταση και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 46-50.
      Ο Γκάτζιας είχε την ευκαιρία να βάλει μπροστά την ομάδα του από τη γραμμή των βολών, αλλά αστόχησε στη δεύτερη βολή. Εκεί ήταν ο Χαρισμίδης, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ και ευστόχησε για το 71-69. Στην επαναφορά, ο Αμύντας δεν πρόλαβε να εκδηλώσει επίθεση και ο Αίολος πανηγύρισε την νίκη.........

Διαιτητές: Μπούσιας-Κωνσταντινόπουλος-Δημόπουλος
Δεκάλεπτα: 24-15, 39-29, 46-50, 71-69.

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 2, Θεοδωράκος, Κουμπούρας 14, Παπαδιονυσίου 7 (1), Γκάτζιας 8, Κακλαμάνος 15 (2), Κιτσούλης 14 (1), Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 5.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 2, Αγγελόπουλος 10 (1), Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 10, Κουκουνιάς 5 (1), Βαρδιάνος 11 (3), Μανσαράι, Δορκοφίκης 9 (1), Μπάρμπας 16 (3),Βογιατζής 3, Καμπούρης 3.