Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

«Περίπατο» ο Αίολος Αστακού κόντρα στην Καστοριά με 87-70

ΦΩΤΟ: Πανωραία Πανταζή
Ανδρέας Κουτσοθανάσης

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Αίολος Αστακού κόντρα στην Καστοριά στο μεγάλο ντέρμπυ της αγωνιστικής, την οποία κέρδισε με 87-70, με την παρουσία του προέδρου του Αιόλου Αποστόλη Πανταζή, ο οποίος έφυγε χαρούμενος από το γήπεδο.
    Το παιχνίδι μέχρι το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά αμφίροπο και κλειστό (35-32), όμως, στην συνέχεια οι γηπεδούχοι σκοράροντας κατα ριπάς στην επίθεση (35 πόντοι στο τρίτο δεκάλεπτο!) άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς και έφτασαν στην νίκη που τους εδραιώνει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας......

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 87-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-15, 35-32, 70-56, 87-70
Διαιτητές: Καραβίτης-Πλιάκας

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤ. (Βουρνάς): Καραγιώργος, Πανάρας 15 (3), Ψάλτου 5 (1), Θωνιάτης 20, Κακλαμάνος 17 (2), Πάππος 6, Χουλιάρας 4, Καλισώρας 3 (1), Λυμπάρης 17 (1).

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 5(1), Λέκκος, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 17 (1), Τεπετίδης 5 (1), Καραμήτσος 4, Ντάλης 12 (2), Τασιούδης 2, Αντωνιάδης 10 (2), Σταϊος, Πανταζής 12 (2), Κόκουρας 3.