Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

Βόνιτσα - Μεταμόρφωση Βόλου 84-91: Λύγισε δύσκολα η Βόνιτσα

Δύσκολη αλλά πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα της Μαγνησίας μέσα στην Βόνιτσα με 91-84. Καλύτερα ξεκίνησε η γηπεδούχος ομάδα με αποτέλεσμα να τελειώσει η πρώτη περίοδος και να προηγείται με 29-21.
      Γρήγορα όμως τα πράγματα στην δεύτερη περίοδο άλλαξαν καθώς οι Βολιώτες έσφιξαν την άμυνα τους και πέρασαν μπροστά στο σκόρ. Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα για την νίκη αλλά πιο ψύχραιμοι αλλά και πιο αποτελεσματικοί ήταν οι παίκτες της Μεταμόρφωσης Βόλου και έτσι πήραν το πολύ σπουδαίο ροζ φύλλο αγώνα.........

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Παπούλιας με 31 πόντους ενώ πολύ καλός ήταν και ο Νάνης με 25 πόντους. Για την ομάδα της Βόνιτσας οι Μανδαλάκης και Αρέθας είχαν διψήφια νούμερα αλλά δεν μπόρεσαν να χαρίσουν την νίκη στην ομάδα τους.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-21, 45-50, 64-69, 84-91
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Καρπάνος

ΒΟΝΙΤΣΑ (Κοντογιάννης): Κακιούζης 7, Κοντογιάννης Π. 8, Αρέθας 14 (2), Πέρλης 20 (1), Καραμπάς 9 (2), Μάρης, Τσιτσώνης 4 (1), Μανδαλάκης 22 (1), Μπουρσινός, Παπανελόπουλος.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β. (Μυριτζής): Καραγεώργος 15 (3), Ζήσης, Παπούλιας 31 (3), Νάνης 25 (1), Σκαμαγκάς 4, Τσιτσιγιάννης 3 (1), Παλάσκας, Γιωτόπουλος 7 (1), Γιανέλλος 6, Αγκρής.