Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2014

Άτυχος ο Ακαρνανικος Φυτειών έχασε στην έδρα του με 2-3 από το Αστέρα Αγρινίου

Παρότι ο Ακαρνανικός είχε την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες δυστυχώς έχασε από το Αστέρα με 2-3.
      Πολλές οι ευκαιριες από τον Ακαρνανικό που θα μπορούσε να είχε "καθαρίσει" το παιγνίδι από το πρώτο 20λέπτο του πρώτου ημιχρόνου.
      Στο 4' λεπτό επέλαση από τα δεξιά για τον Μαλλιγιάννη ο οποίος πάσαρε στο Τσάκαλο και αυτός στον Μακρυπίδη στέλνοντας την μπάλα άουτ.
     Στο 15' παρόμοια φάση σε γύρισμα του Μαλιγιάννη και ο Πιταιγγέρ σημείωσε αυτογκόλ.
 Στο 21' λεπτό σέντρα του Μακρυπίδη και ο Καραπάνος Κ. χάνει μοναδική ευκαιρία...........

Στο 30' με σουτ έξω από την περιοχή ο Τσιάκαλος ισοφαρίζει σε 1-1.
Στο 37' από πλάγια θέση ο Πατσέας βάζει μπροστά στο σκορ τον Αστέρα με 1-2.
Η απάντηση του Ακαρνανικού ήρθε με το Καραπάνο Κ. στο 42' κάνοντας το 2-2.
   Αμέσως ξανά ο Πατσέας από ελεγχόμενη θέση οφσάιτ κάνει το 2-3.
   Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ακυρώθηκε γκολ του Καραπάνου Κ. για λογαριασμό του Ακαρνανικού.
     Στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρξε κάποια αξιόλογη φάση πέρα από το πέναλτι που δόθηκε στον Ακαρνανικό, εκτέλεσε ο Καρακώστας και απέκρουσε ο Πεσλής.
   Πολλά παράπονα του Ακαρνανικού για το γκολ οσφάιτ του Αστέρα και το ακυρωθέν γκολ του Καραπάνου για τον Ακαρνανικό.

Συνθέσεις:
Ακαρνανικός: Λασπίτης, Σίμος Θ., Τσιλίκας, Σίμος Β. Καραπάνος Θ., Κορώσης (75' Δράκος), Μακρυπίδης, Καραπάνος Κ, Τσάκαλος (39' Γαλάνης), Καρακώστας, Μαλιγιάννης (65' Τζαχρήστας).

Αστέρας Αγρινίου: Πεσλής, Παπαθανάσης Η., Αριστόπουλος, Πιταιγγέρ, Τσιάκαλος, Παπαθανάσης Ν., Σπυρόπουλος (80' Λιανός), Βασιλάρης, Πατσέας, Κοκώνης, Ζαφείρης (52' Κωστάκης).