Δευτέρα 11 Μαρτίου 2013

Νίκη σωτηρίας του Ακαρνανικού Φυτειών, 3-0 τον ΑΟ Παλαίρου

Φωτορεπορτάζ: Χρήστος Σαλτογιάννης

Σε ένα χορταστικό παιγνίδι γεμάτο ένταση και ρυθμό, για απαιτητικούς φιλάθλους με «γερά νεύρα», ο Ακαρνανικός Φυτειών επικράτησε έναντι της ομάδας του Παλαίρου με σκορ 3-0.
     Σε όλο το παιγνίδι ο Ακαρνανικός ήταν καλύτερος του αντιπάλου του, είχε την κατοχή της μπάλας και συνέχεια δημιουργούσε  ευκαιρίες.  Ειδικά, στο πρώτο ημίχρονο παρότι ο Ακαρνανικός, έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη δεν κατάφερε να ανοίξει «λογαριασμό» με τα δίχτυα του αντιπάλου........
ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ...

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, από μια στημένη φάση με εκτελεστή τον Γιάννη Καρακώστα, παρενέβη στην πορεία της μπάλας ο Φώτης Τσάκαλος και έτσι ο Ακαρνανικός σημείωσε το 1-0.
     Στη συνέχεια ο επιθετικός της ομάδας των Φυτειών Δημήτρης Ρεντίφης, κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος κάνοντας έτσι το 2-0.
    Προς το τέλος του αγώνα σε αντεπίθεση, ο Δημήτρης Ρεντίφης με δεύτερη προσπάθεια «έγραψε» το τελικό 3-0.

Ακαρνανικός: (Γελαδάρης): Καρακασιάδης, Παληγεώργος, Καπότης, Καραπάνος Θ., Σαλτογιάννης Θ., Καρακώστας, Ζοτάι, Ντέμος, Τσάκαλος, Καραπάνος Κ., Ρεντίφης.
Αλλαγές: Σαλτογιάννης Τ., Μαλιγιάννης, Κορώσης.